Нагальним питанням для батьків учнів є практика збору готівкових коштів на потреби школи.

Хоча використання таких грошей призначено для покращення побуту учнів у зв’язку з недостатнім бюджетним фінансуванням освітних закладів, слабкий рівень контролю батьківських комітетів за використанням таких коштів відкриває можливості для зловживань.

Питання щодо заборони збору коштів у школах неодноразово піднімалося на різних рівнях ланок державної влади.

На даний час єдиною областю, де заборона збору готівки у школах затверджена органами місцевого самоврядування, є Львівська. Відповідний наказ підписано начальником управління освіти Львівської обласної ради. Даним документом працівникам освітніх закладів категорично забороняється примусово збирати кошти на будь-які потреби, прямо чи опосередковано пов’язані з навчальним процесом. До даного переліку належить покращення матеріально-технічної бази навчального закладу, відзначення різних свят та інше.

Відповідальність за виконання даного наказу покладається на керівників освітніх закладів.  Зокрема, вони зобов’язані при проведенні батьківських зборів наголошувати на тому, що надання благодійної допомоги навчальному закладу є виключно добровільним рішенням кожного.